Oblíbená zpěvačka nejdřív prozradila, že si státní vyznamenání od Miloše Zemana pověsila do své síně slávy blízko ocenění „zasloužilá umělkyně“ z roku 1982, které dostala ještě od komunistického režimu. Ale nezůstalo jen u medailí.
„Já mám doma takovou, já tomu říkám síň slávy, kde mám všechna vyznamenání, i ze zahraničí, ale nebylo tam místo, tak jsem dvě sundala a pověsila jsem tam tohle státní vyznamenání, kterého si velmi vážím. Pod ním je dokonce ještě jedno vyznamenání, kterého si také velmi vážím, také bylo diskutované a to jsem dostala někdy v 90. letech a to je zasloužilá umělkyně,“ prozradila zpěvačka.


Pokud tedy jde o samotného prezidenta Zemana, Vondráčková si ho prý váží a považuje ho za moudrého člověka, ale to neznamená, že by souhlasila se vším, co prezident říká. Stranou pozornosti Heleny Vondráčkové nezůstal ani premiér Andrej Babiš (ANO).


„Lidé Andreji Babišovi závidí, ta naše závist nabírá obrovských rozměrů. Pan Babiš je velmi schopný člověk, v různých odvětvích, v širokém záběru a proto si myslím, že je to muž na svém místě. Lidi mu něco vyčítají, ale hlavně mu záviděj. Ta naše závist nabývá obrovských rozměrů A to je jeden z důvodů toho protibabišovského smýšlení,“ vyjádřila svůj názor zpěvačka.