O údajných Hamáčkových plánech napsal v úterý portál Seznam zprávy v textu postaveném na tvrzení nejmenovaných zdrojů, což měli být ale účastníci jednání s Hamáčkem na ministerstvu vnitra 15. dubna. Hamáček to už v úterý označil za spekulace, lži a odmítl to.„Mě ten článek šokoval, obsahuje řadu spekulací a lží,“ řekl Hamáček.

Někteří opoziční politici začali hned žádat jeho rezignaci a kauzou se začala v úterý na uzavřeném jednání zabývat Sněmovna. Na pozvání byli přizváni i šéfové tajných služeb, nakonec ale ani nevystoupili. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman po jednání řekl, že se styděl za to, jak jednání poslanců vypadalo.

Sněmovna bude o kauze jednat znovu i ve středu, ale nejspíš až večer. Poslanci pěti opozičních stran a ČSSD neprosadili, aby to Sněmovna řešila přednostně jako první bod. Zabránili tomu poslanci ANO, SPD a KSČM.

ČSSD před schůzí Sněmovny rozdala novinářům leták nazvaný „Barometr důvěryhodnosti novináře Janka Kroupy“, autora článku o Hamáčkových údajných plánech při cestě do Moskvy. Místopředseda strany Roman Onderka řekl, že Hamáček podle poslaneckého klubu ČSSD ve vrbětické kauze konal veškeré kroky  ve prospěch země a občanů České republiky.