“Těch příhod je nepřeberná řada. Já jsem strašně rád, že jsem měl možnost ho vidět v newyorské Carnegie Hall a v Čajkovského síni v Moskvě, což jsou místa na opačných koncích zeměkoule, a já byl pokaždé svědkem jeho obrovského úspěchu, všude byli lidi nadšení, že ho mohli vidět. Ale mám s ním samozřejmě i spoustu mnohem obyčejnějších, a přesto skvělých zážitků,” řekl bývalý tajemník.


Prozradil, že si určitě spousta lidí myslela, že se Karel Gott stravoval jen v nejluxusnějších restauracích. “To ale vůbec není pravda. Pokaždé, když jel vystupovat na Slovensko, byl schopný zastavit řidiče u jakékoliv bezejmenné koliby klidně třetí nebo čtvrté cenové kategorie a zavelel, že tam si dáme halušky s brynzou a se slaninkou! To si představte, jak reagovali místní štamgasti, když ho viděli. Těm spadla čelist a někteří už si asi říkali, že měli zřejmě těch panáků od rána moc a měli by přestat,” vzpomíná.


Prozradil i historky ze zpěvákových turné. “Když byl například v devadesátých letech na turné, měl na každém koncertě takovou sérii pomalých písniček, kdy pokaždé vytáhl nějakou ženu z hlediště a s tou si zatančil. No a na závěr povídá: „Dámy, děkuju vám za tanec! Teď budu tady u vás v hotelu Hvězda – mimochodem, je to třetí patro, pokoj číslo 112…“ Byla to samozřejmě jen sranda, jenže ty dámy a dívky to tak nebraly a na těch hotelových recepcích pak měli s těmi zástupy vždycky co dělat.”

Podle Jana Adama je až neuvěřitelné, jak zblázněné z Karla Gotta fanynky byly. “Takových historek mám, že by vydaly na román. Karel měl mimojiné jednu oddanou ruskou fanynku – Allu Pisarenko z Moskvy, která ho zbožňovala dlouhé roky. Několikrát do roka jezdila na jeho koncerty do Česka, po revoluci za ním přijela do Spojených arabských emirátů i do Carnegie Hall v New Yorku. Ale nikdy nebyla vtíravá, vždy se držela zpátky. My okolo, co jsme ji znali, jsme se domnívali, že zřejmě s Karlem musela prožít nějaký románek, protože on se k ní vždycky choval velmi hezky. Jednou za ním takhle přijela na Slovenko, ale netušila, že další den už ho čeká turné v Německu. Na cestu neměla dost peněz, ale na sobě měla různé zlaté šperky, zlaté hodinky… některé dokonce jako dědictví po mamince. A ona to na Slovensku všechno prodala, aby mohla za Karlem do Německa. Neskutečná oddanost,” sdělil Jan Adam.