Přišly už za tmy s dvěma velkými bílými svícemi a mohutnou lucernou. Ivana v černém kožichu a černém kloboučku, Lucie v tmavém kabátku. Svíčky nejdřív zapálily, milovanému manželovi a tátovi se zavřenýma očima věnovaly modlitbu a hořící svíce zavřely do lucerny. Potom se v tichosti, nikým nepozorované, ze hřbitova vytratily.

 

Nechaly prostor pro vzpomínky Gottovým fanouškům. I kvůli nim totiž Karlova manželka spěchala, aby poslední místo Slavíkova odpočinku bylo dokončeno do Vánoc. Věděla, že Štědrý den mají lidé neodmyslitelně spjaty s Karlem Gottem už padesát let. Tedy od roku 1969, kdy Slavík nazpíval Vánoce ve zlaté Praze, nejprodávanější tuzemské album vůbec.

 

@em-1

 

A Ivana nezapomněla ani zpěvákovým příznivcům poděkovat a popřát Vánoce. „Ještě jednou děkuji vám všem, kteří jste naší rodině vyjadřovali a stále vyjadřujete slova podpory a útěchy. Děkuji za všechny emaily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce,“ napsala na Slavíkových oficiálních stránkách a dodala: „Přeji vám krásné a klidné Vánoce v kruhu svých nejmilovanějších. Zdraví a láska bližních je největší dar a štěstí. Ať se vám obojího dostane požehnaně. Srdečně a s láskou.“

 

Autory Gottova hrobu jsou akademický architekt Jiří Deýl a inženýr Pavel Štrunc. Náhrobek tvoří dva druhy leštěné žuly, a to nero impala (černá antilopa) a nero assoluto (absolutní černá). Na desce je vyryt Slavíkův portrét a podpis z plátkového zlata. Z vertikální náhrobní desky symbolicky hlídá místo Karlova posledního odpočinku jeden zlatý slavík. Hrob je osázen vzrostlými tisy a rododendrony a zasazen do travnatého koberce.

 

@em-2