Na úvod rozhovoru se Osvaldová pustila do Evropské unie. „Řekla bych, že EU vede parta šílenců a byrokratů a lidí, kteří nemají žádné svědomí. A za ČR tam mnohdy sedí ti, kteří ani nekopou za vlastní stát a vlastní lid. EU je strašlivý a zrůdný aparát, já tomu říkám Mordor. Protože v něm fungují lidé, kteří lžou a překrucují skutečnost. Mně stačí už jen ty stavby, které si pro sebe postavili! A v nich žijí od světa odtržení politici, kteří vymýšlejí věci, jež lidi otravují.“

 

Osvaldová si myslí že kdyby EU chtěla řešit otázku migrace, tak by ji už dávno řešila. „Řešitelné to je, ale k řešení chybí vůle. Podle mého je to naprosto naplánované přesídlování lidí a jde taky o obchod, lež a humbuk. Je to solidární nota a past, aby se někteří cítili provinilí tím, že někomu nepomohli,“ říká a dodává že se už několik let snaží pochopit k čemu to má vést a proč Evropa páchá sebevraždu.


@em-1 


Říká že Prezident Miloš Zeman má na migranty již dlouhou dobu zdravý názor normálně myslícího člověka. Masová imigrace totiž k ničemu dobrému v budoucnosti vést nemůže, jenom povede k velkým střetům a vyprovokování animozity z obou stran. „Je to nepřirozená věc. Víte, mne vždycky rozčiluje, když lidi z ranku hatefree tvrdí, že mezi lidmi stoupá nenávist,“ říká.

 

Na adresu premiéra Babiše říká že je pro ní nečitelný. „Ze začátku jsem ho považovala za veselejšího, zábavnějšího a otevřenějšího, ale teď už mu moc nerozumím,“ uvádí Gábina Osvaldová na konec rozhovoru.


@em-2