Současný stav Flegrovým slovům naštěstí neodpovídá, počty nakažených i hospitalizovaných setrvale klesají, celkový počet lidí zemřelých s virem už překročil sedm tisíc, ale v průměru za poslední týden narůstá o 150 denně a ne tisíc. Profesor nadále mluví o „zlém snu“ a kritizuje chystané rozvolňování opatření.

„Ode dneška za 30 dnů už budeme mít tisíc, přes tisíc denně, tisíc lidí bude den co den umírat a s tím už nic neuděláme, protože ti lidé už jsou nakažení,“ vzkázal Flegr do médií 22. října, tedy krátce po vyhlášení částečného lockdownu v Česku, kdy musela zavřít velká část obchodů.

„I kdyby teď, ode dneška, zabrala ta opatření, která byla zavedena, a zabrala stoprocentně, tak stejně za měsíc bude denně umírat tisíc lidí,“ pronesl před měsícem Flegr s tím, že v případě, že opatření nezaberou, může být až 2 tisíce mrtvých denně.


@em-1

Největší emoce vyvolal profesor svým děsivým proroctvím o tom, že podobně jako v USA budou i zde muset stát v ulicích chladírenské vozy, které budou sloužit k ukládání mrtvých, kteří se už nevejdou do kapacit márnic.

Přestože se epidemická situace v Česku nadále zlepšuje, hovoří Flegr o tom, že si připadá jako ve „zlém snu“, a obává se toho, že vláda vše pokazí podle něj příliš rychlým rozvolňováním opatření.