Podle dřívějších informací stojí za společností Legios zřejmě uprchlý podnikatel František Savov obviněný v kauze rozsáhlých daňových podvodů, který v Londýně již několik let čeká na finální rozhodnutí o svém vydání ke stíhání do Česka. Savov podle svědků, kteří vypovídali v insolvenčním řízení, ovládal dříve i samotný Legios.


Firma Legios měla finanční problémy a proto šla do insolvenčního řízení. Vrchní soud v odvolacím řízení před pár dny rozhodl, že soudy nižší instance řešily insolvenci naprosto chybně. „Soudy potvrdily, co říkáme od samotného začátku. Že celé insolvenční řízení provází řada podezřelých nestandardních kroků.“ říká Vladimír Horváth ze slovenské banky VÚB, která ve zkrachovalé vagonce utopila 350 milionů korun. A která tvrdí, že insolvence byla zmanipulovaná ve prospěch vlastníků Legiosu.


Insolvenční proces se rozběhl na podzim 2013 právě na návrh VÚB. Legios patřil do kapitálové skupiny ovládané podnikatelem Františkem Savovem. Do finanční krize se dostal poté, co policie začala vyšetřovat podezření z daňových úniků v Savovově impériu a finanční úřad sáhl na účty Savovových firem.