Babiš je taky smířený i s tím, že v krajích budou vytvářeny koalice proti hnutí ANO a přiznal i předvolební obavy. “Měl jsem z toho obavy. Protože ta mediální masáž, i České televize, ta poslední superdebata, byla neuvěřitelná. Od rána do večera… nesmírně si toho vážím,“ dodal s tím, že výsledek je pro něj ohromnou dávkou energie, aby byl v politice nadále.

Zejména Česká televize podle jeho slov vytváří dojem antibabišovské politiky hned v několika pořadech. Výsledky voleb však těší také pravicovou opozici. Podle mnoha vyjádření se vítězem dokonce stala ODS. Jenomže v těchto větách je zakopán kámen úrazu. ParlamentnímListům.cz se totiž podařilo získat vyjádření velmi blízkého spolupracovníka premiéra, který se s ním zná mnoho let. Redakce ovšem slíbila zachovat anonymitu, jelikož jde o člověka z byznysu, nikoli voleného zastupitele.

„Ti lidi úplně zapomněli na to, že Babiš má sloní paměť. Takže bych chtěl jen poukázat zejména panu Fialovi z ODS, co ho v následujících měsících čeká. Všude, kam se hnutí ANO nedostalo na post hejtmana nebo není v radě krajské samosprávy, zůstává početná delegace politiků hnutí. A jejich hlavním cílem nebude chodit jedenkrát za měsíc na veřejné jednání zastupitelstva. Ti lidi totiž přesně vědí, co chtít, co si vyžádat, jak kontrolovat. Pokud si tudíž pan předseda Fiala myslí, že zvítězil a že jde o nějakou hromadnou akci proti Andreji Babišovi, šeredně se spletl,“ uvedl tento náš zdroj.

Podle jeho tvrzení je tu totiž ještě jeden aspekt, který většina lidí přehlédla.

„Paradoxně je situace taková, že veškerý tlak Babiše možná unavuje, ale vnitřně ho posiluje. Čím víc je tento člověk zahnaný do kouta, tím líp mu to myslí, to je totiž ukazatel stratégů, že se nerozbrečí a neutečou. A co víc? Voliči ANO, kterých nezpochybnitelně přibylo, vědí, že sněmovní volby budou rozhodující. Teď byla účast zhruba o 25 procent nižší, než jak tomu bývá u voleb do PSP. Lze proto očekávat, že čím víc pravice bude volat po tom, aby se všichni spojili a vzali mu premiérský post, tím to pro ně bude horší a horší. Fiala těmito gesty udělal chybu, stejně tak Pirát Bartoš. Kalousek ne, ten inteligentně mlčí, protože to celé rychle a správně přečetl,“ vysvětlil.