Petr Fiala zas a znovu opakuje, že ODS už porazila Andreje Babiše (ANO), např. v posledních senátních volbách, takže ho může porazit znovu. I ve volbách do Sněmovny.

Chce-li ODS opět vyniknout, podle sociologa Daniela Prokopa musí přijít s něčím, čím se z pravicového tábora vysune do popředí.
V první řadě by teď ODS měla vyniknout nad ostatními stranami, za druhé by měla přijít s příběhem, který osloví voliče, podobně jako Topolánek či pozdější prezident Václav Klaus.


@em-1


Třetím předpokladem vítězství ODS může být i výměna lídra. Podle politologa Tomáše Lebedy sice Petr Fiala ODS velmi pomohl v dobách její nejhlubší krize, v období po pádu vlády Petra Nečase ale není jisté, zda je tím správným tahounem i sedm let poté.
„Nelze říkat, že se nedá nic dělat. Je zřejmé, že pokud by se ODS podařilo přesvědčit ještě více pravicových voličů a odvedla by voliče od dalších stran, tak by mohla uspět. Ale musí být výrazně atraktivnější oproti ostatním, musíte voliče nadchnout a efektivně je oslovit,” doplnil.