„Pamatujte, že nikdy nic se nedělo a neděje náhodou! Myslím, že ten, kdo se chce dozvědět mnohem víc, než je mu předkládáno z jednoho komunikačního zdroje, ale vnitřně s tím nesouzní, má možnost, pokud chce, začít hledat další informace a teprve pak si udělat názor. Svůj! Čistě osobní! Bez ohledu na to, co si o daném myslí kdokoli jiný,“ vzkázala po kratší odmlce zpěvačka českému občanstvu s odkazem na článek s názvem Ekonomický a sociální rozklad státu  je řízen strukturně i bezstrukturně ze stránky Kob-forum.eu. Pochopitelně je opět plný kontroverzí. A to už někteří sledující Ilony nevydýchali.

“Vám už všem totálně hrabe, Ilono! Vy radši zpívejte a neztrapňujte se a přestaňte poslouchat cvoka Volnýho a číst Aeronet,“ napsala umělkyni jistá paní, která to ovšem od přívrženců Csákové měla následně pěkně schytat, jak píše Expres.cz.

„To, že si odmítáte připustit, že vás tu systém po celý život tahá za nos, není problém Ilony, ale toho, že si jednotlivé střípky událostí odmítáte dat dohromady a přemýšlet o nich,“ hájil zpěvačku jeden z jejích fanoušků.

Na to opět zareagovala první komentátorka. „Ilonu jako zpěvačku jsem vždy měla a mám ráda, ale to, co z ní poslední dobou padá za moudra, jí hodně poškodí, uvědomuje si to? Roky budovanou kariéru zahodí lusknutím prstu, proč?“ vysvětlila. Ale u skalních fanoušků Csákové stejně nepochodila.