Michaela Bakala přijela do Česka sama, její manžel Zdeněk Bakala zůstal ve Švýcarsku. Na otázku, jak vnímá vyšetřování kauzy OKD - jedné z největších kauz České republiky, které se týká především jejího manžela, odpověděla stručně. “Není to příjemné, ale vzhledem k tomu, že jsem stoprocentně přesvědčena, že můj manžel vždy podnikal v souladu s právem, zůstávám optimistou.”


Podle ní dokonce Bakala v případě OKD udělal mnohem víc dobrého a správného. “Myslím, že udělal daleko víc dobrého a správného. Nechme ale nezávislé soudy, ať tuto otázku posoudí. Na pravdu si člověk někdy musí počkat a já jsem připravena na běh na dlouhou trať,” hájila svého manžela Michaela Bakala. Rázně se ohradila i proti prezidentu Miloši Zemanovi, který kvůli kauze OKD Bakalu od začátku kritizoval. “Názory a hodnoty mého muže se opravdu neshodují s postoji a jednáním prezidenta Zemana. A jsem vlastně ráda, že je to vidět a slyšet, přestože s urážkami prezidenta hluboce nesouhlasím,” dodala.


Získáním OKD se Zdeněk Bakala zmocnil také 44 000 tisíc bytů! Tyto byty byli určené pro horníky, kteří pracovali v dolech a žili tam i se svými rodinami. Bakala jim slíbil, že byty, které získal privatizací OKD jim prodá za stejnou cenu, za jakou je koupil - 40 000 Kč za byt. To ale nikdy nedodržel. 


@em-1


Zdeněk Bakala pak změnil vlastnickou strukturu bytů OKD a skrz pochybné transakce se vlastníkem těchto bytů stala společnost RESIDOMO. Tato společnost nastavila pro horníky už zcela jiné podmínky. Nejen, že jim byty nechtěla prodat, ale ješte žádala nájemné ve výši 60 000 Kč za byt, aby v nich horníci s rodinami mohli zůstat žít. Horníci si samozřejmě tohle nemohli nijak dovolit, a tak museli jít i se svými rodinami na ulici.


@em-2