„Schváleno! V Senátu jsme vyslali jasný signál, že Miloš Zeman má nést zodpovědnost za svůj nepřijatelný výklad ústavy. Považuji to sice za krajní řešení, ale Ústavnímu soudu by měla být dána možnost se k chování hlavy státu vyjádřit,“ napsal  Jiří Drahoš ke schválenému návrhu ústavní žaloby na prezidenta Zemana.

K Ústavnímu soudu však návrh doputuje jen v případě, že by jej podpořila i ústavní většina poslanců. Většinu vládní koalice má ANO a ČSSD s podporou KSČM či SPD. To, že návrh projde na Ústavní soud, není pravděpodobné. Zeman už dříve označil návrh žaloby za ústavní negramotnost a rázně odmítl, že by jeho kroky byly v rozporu s Ústavou.

@em-1

„Koukám, že se pan profesor Jiří Drahoš z toho, jak s ním Miloš Zeman v prezidentských volbách vytřel podlahu, dodnes nevzpamatoval. Když není hlavou státu on, tak bude alespoň okopávat kotníky. A co je na tom úsměvné? Že jinak jsme o nějakém Drahošovi od jeho zvolení do Senátu neslyšeli... Ale vlastně ano, slyšeli. Už jste pane profesore podal to majetkové přiznání, jak vám ukládá zákon? Ano, tato povinnost se vztahuje i na situace, kdy je senátorem fíkus,“ zareagoval na Drahošova slova Soukup.


@em-2