Český hokejový brankář Dominik Hašek se zapojil do politického dění. Na úterní demonstraci na pražském Václavském náměstí totiž vystoupil mezi řečníky.


Hašek pronesl mnohá varování. Uvedl, že se dav obává o demokracii s tím, že v současné době směr naší země určuje agent StB, který se upsal ďáblu. Prezident Miloš Zeman podle Dominika Haška pro změnu v zahraničí nemluví hezky o České republice a šikanuje novináře, čímž popírá princip Ústavy.


“Dominik Hašek je špičkový hokejový brankář světového formátu, o tom není sporu. Znalcem české Ústavy ovšem opravdu není, protože vztah vlády (premiéra) a senátorů z hlediska politické odpovědnosti neexistuje. Vláda se sestavuje na základě sněmovních voleb a sněmovní většiny, je tedy odpovědná primárně Sněmovně, tu žádá o důvěru, té předkládá rozpočet státu atd.“ řekl demokrat Michal Hašek

„Respektuji vynikající výsledky v oblasti sportu u Dominika Haška, ale na druhé straně by bylo vhodné, aby pan Hašek respektoval výsledky přímých prezidentských voleb a vůli občanů naší vlasti, kteří Miloše Zemana zvolili prezidentem,“ sdělil redakci první místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf KSČM Vojtěch Filip.

„Dominiku Haškovi jde politika přesně tak, jako mně jde hokej. Na rozdíl od něho se já na ledové ploše neztrapňuji,“ konstatoval europoslanec za ČSSD profesor Jan Keller.