Už jednou to vypadalo u manželů na velkou krizi, konkrétně v roce 2015, když se Dominika na deset měsíců vrátila do Česka, protože už nezvládala maniodepresivní stavy Tima.

 

Jenže pak se k manželovi vrátila. „Když se nad tím zamyslím, musím přiznat, že jsem udělala obrovskou chybu. Tehdy mě uchlácholil a já věřila tomu, že se změní. Dnes už vím, že to není možné,“ říká otevřeně. Teď tak došlo na lámání chleba a vypadá to na rozvod.

 

Letos Gottovou život nešetří, naopak jí uštědřuje jednu ránu za druhou! Když už se na tátovo přání rozhodla léčit z dlouhodobé závislosti na alkoholu a lécích, zpěvák 1. října podlehl akutní leukemii.

 

A manžel Timo, s nímž žije v Helsinkách, ji ani nedoprovodil do Prahy na pohřeb..V tak těžké chvíli, jako je loučení s jedním z rodičů, při své ženě zkrátka nestál. Už tehdy Dominika přiznala manželskou krizi a teď se ze severské země rozhodla rozpovídat ještě o trochu víc.

 

„Dospěla jsem do bodu, kdy jsem si musela přiznat, že je naše manželství v troskách a už nemá šanci na záchranu. Stalo se toho strašně moc špatného,“ svěřila se uslzená Dominika.

 

 „Nejvíce mě však Timo zklamal jako muž. Je štěstí, že nejsme kompletní rodina, že nemáme potomka. On by se o nás nedokázal postarat. Za poslední měsíce nepřinesl domů ani korunu, vše je na mých bedrech a on se jenom válí a nic nedělá,“ pokračovala.

 

Její manžel Timo, světoznámý muzikant a bývalý člen populární finské metalové skupiny Stratovarius, bojuje už deset let s maniodepresemi a nemá žádný stabilní příjem. Dominika pracuje jako servírka ve vyhlášeném restaurantu v centru Helsinek. „To je teď má jediná radost v životě. Dostanu se tak mezi lidi. Díky té práci vydělám měsíčně 1730 eur“ (cca 44 288), se Gottová.

 

@em-1

 

A jakkoli se takový plat může zdát v českých končinách slušný, v hříšně drahém Finsku to zase takový šlágr není. Náklady na život jsou tam třikrát vyšší než u nás! „Jsou to peníze vyloženě na přežití,“ zdůraznila.

 

Dalším důvodem, proč se chce Dominika rozvést, je, že spolu s Timem už několik roků intimně nežijí. „Každý spíme v jiném pokoji a fungujeme spíše jako spolubydlící než manželé. K intimnostem už nedošlo řadu let,“ doplnila otevřeně Gottová. „Žádost o rozvod bude podána v následujících dnech a mé rozhodnutí už je neměnné,“ rozloučila se rezolutním prohlášením.

 

@em-2