Plány Dominika Haška na prezidentskou kandidaturu loni vzbudily velký ohlas. „Všechno si člověk dokáže představit. Proč ne,“ odpověděla loni v červenci legenda olympijských her z Nagana na otázku, zda si dokáže představit být prezidentem. „Ale co bude za dva za tři roky, to člověk nemůže odhadovat. A potom se budu rozhodovat. Všechno je možné,“ upozornil.


Nakonec však Hašek jít do bitvy o Hrad v roce 2023 neplánuje. Snad za sedm let. To už nastupuji já, šokoval starosta Řeporyjí Pavel Novotný, kterému neunikl vývoj kolem Haškovy kandidatury. „Dominik Hašek odložil prezidentskou kandidaturu. Nejdříve prý 2028. To už nastupuji já,“ napsal v pátek na Twitteru muž některými považovaný za enfant terrible ODS, který v květnu oznámil, že by se v následujícím roce rád ucházel o mandát ve Sněmovně.

A připojil i tipy na příští prezidenty. V dalších volbách podle něj zvítězí Andrej Babiš či nynější poslankyně ODS Miroslava Němcová. „2028 já, 2032 já, 2036 už tu asi nebudeš. Dominiku, prezident mj. nesmí být blb, či osobní přítel Marka Víta,“ dodal Novotný.