Docent Michael Kroh se do Svěráka za jeho kritická slova opřel po svém. “Zdeněk Svěrák si asi vzpomněl na svá mladická komunistická léta, kdy stejně vehementně varoval před rozkladnou imperialistickou propagandou. Osobně já žádnou pohromu nevidím. Že občas liberální pravice prohraje volby, je v demokracii normální. Moderní komunikační technologie pomáhají zajišťovat pluralitu názorů, což je jeden ze základních projevů vyspělé demokracie. Pokud lidé souhlasí s Putinem, měli by si oponenti přiznat, že může mít v něčem pravdu. Svěrákovi se zřejmě stýská po „jediné správné ideologii“ strážené politruky. Raději se bude mýlit s „velkým bratrem“, jako se kdysi mýlil s komunistickou stranou a Sovětským svazem, než mít pravdu s ruským prezidentem,” řekl Kroh.


Ve svém vyjádření dál pokračoval opisem mladých lidí, kteří sympatizují s hnutím Milion chvilek, a do kterých vkládá zejména Svěrák svou největší naději. “Co se týče studentů a mladých lidí, ti mají z hlediska nadějí jednu slabinu, tu, že časem mladými být přestanou a v důsledku různých okolností mohou velmi radikálně změnit názory. Mládež je přirozeně radikální, a tudíž v důsledku malých životních zkušeností i snadněji využitelná pro nátlakové akce. To se týká i Milionu chvilek, které chtějí demonstrovat léta, jak pravil jejich šéf Minář,” pokračoval.


@em-2


“Do volebního zápasu se jim nechce, a tak se logicky stávají zfanatizovanou úderkou pravicových opozičních stran a Pirátů. Ty nechtějí vystupovat s primitivním programem „Antibabiš“, a proto nechávají za sebe tuto špinavou práci vykonávat mladými aktivisty,” doplnil Kroh.      


@em-1