Téma Číny se v poslední době v médiích řeší velmi často. Ve zprávě BIS, ve zjištěních Aktuálně.cz o firmě Home Credit, na serveru Info.cz a dalších, i v Parlamentu ČR. Senátor Fischer dokonce podal trestní oznámení, protože měl podezření, že „mohlo jít o cílenou snahu ovlivnit činnost Parlamentu“ a protože byl cílem monitoringu. A další polínko do ohně přiložil rockový zpěvák David Koller, který se proslavil v kapele Lucie.


Koller si všiml reklamy na billboardu s Jaromírem Jágrem, na které sloganem „Ty největší příběhy si píšeme sami“ napsal čínský výrobce mobilů a elektroniky Huawei. Není to však poprvé, kdy se nad počínáním nejslavnějšího českého hokejisty někdo pozastavuje z politických důvodů. Jágr schytal kritiku už za cestu do Číny, kde propagoval hokej.


„Tak tenhle příběh s 68 začíná bejt divnej. Nejdřív kuřata, teď čínská fízlárna. Dle mého prachy nejsou všechno. Říká se ledacos. Třeba je lepší jít k doktorovi, než se lísat k fízlům. Ale možná zažijeme i velký finále a bude srdcervoucí,“ napsal Koller na Instagramu. „Kuřata“ jsou narážka na reklamu na Vodňanské kuře z roku 2013, ve které se sešel Jaromír Jágr s Andrejem Babišem.


„Jaromír s f. Huawei spolupracuje už dlouhá léta. Mnohem déle, než se spekuluje o jejich úmyslech. Proč vám ta spolupráce nevadila dříve? Proč až teď? Každý má naštěstí právo živit se tím, čím dokáže. Budete odsuzovat i všechny ty, kteří nakupují jejich výrobky, protože je tím taky podporují? Kdo jsi bez viny, hoď kamenem...“ napsal pod Kollerův příspěvek jeden z komentujících.


„Davide, nechci být hnidopich, ale JAROMÍR JÁGR toho dokázal neuvěřitelně! Na rozdíl od Vás zůstal člověkem, který příliš nekomentuje politické dění, tak jako se o to snažíte vy, ale i spousta dalších vašich souputníků, umělců, kteří už nejsou příliš vidět, a tak se snaží na sebe upozornit tou nejhorší možnou cestou.

Jako hudebníka si vás vážím, ale jako člověk jste u mě poklesl, protože jste se zařadil do skupiny umělců, kteří místo tvorby agitují!“ vzkázal další fanoušek.


@em-1


Barbora Koukalová, editorka webu Expres.cz. zasadila Kollerovi zdrcující komentář „Jak se má vaše kámoška Lenka Papírek Dusilová, co dělala v Číně kšeft za milion?“ narážela na cestu Dusilové do Číny, o které psala v roce 2016.