Mezi písněmi na svém koncertu Daniel Landa avizoval, že jej v poslední době mnozí vyzývají, aby se vyjádřil k problému uprchlíků. Posléze jim své stanovisko skutečně poskytl, a to svým nezaměnitelným způsobem.


„Chtěl bych vám říct, že situace je mnohem vážnější, než si kdokoliv z vás dokáže představit,“ obrátil se k divákům svého koncertu. Následně na podkresu jeho projevu začala znít dramatická hudba, do které Landa varoval: „Náš svět je ve válce. A naše země je v zásadní etapě. Jde o to, zda řekneme ano rozvratu, anebo ne.“ Do dramaticky znějících zvuků varhan pak od zpěváka zaznělo, že problém zdaleka není jen o uprchlících. „Uprchlíci jsou jen malou částí veliké levárny, kterou na nás někdo přichystal,“ pronesl. A co je cílem této levárny? „Roz*ebat stabilitu Evropské unie, roz*ebat naše země,“ objasnil.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT
Mgid


@em-1


On sám prý nemá potřebu zbytečných výkřiků, místo toho se raději dal do systematického boje za naši vlast. „Do boje, v němž jde o život. A do tohoto boje volám každého českého bojovníka a každou českou bojovnici,“ vyzval do aplausu davu. „Nezapomeňte, odkud jste vzešli. Z Keltů, Germánů a Slovanů. Nikdy na to nezapomeňte,“ obrátil se k publiku. Náš svět je podle Landy ve válce a na pevnosti našich postojů záleží, jaká bude naše budoucnost.