Zpěvák Daniel Landa část, která měla připomínat jeho životní příběh, roztrhl přednáškou o aktuální situaci v Česku, potažmo celé Evropě. A nevynechal ani uprchlické téma. K tomu ho prý již delší dobu vyzývali různí lidé.

„Chtěl bych vám říct, že situace je mnohem vážnější, než si kdokoliv z vás dokáže představit. Náš svět je ve válce. A naše země je v zásadní etapě. Jde o to, zda řekneme ano rozvratu, anebo ne,“ pronášel mohutným hlasem do zvuku varhanů. „Uprchlíci jsou jen malou částí veliké levárny, kterou na nás někdo přichystal. A co je cílem této levárny? Rozjebat stabilitu Evropské unie, rozjebat naše země,“ vysvětlil před davem lidí, kteří jej odměnili velkým potleskem.

On sám se prý namísto prázdných výkřiků již pustil do boje. „Do boje, v němž jde o život. A do tohoto boje volám každého českého bojovníka a každou českou bojovnici,“ vzkázal. Nato přišel aplaus. „Nezapomeňte, odkud jste vzešli. Z Keltů, Germánů a Slovanů. Nikdy na to nezapomeňte,“ pokračoval ve svém připraveném proslovu.


„Bratři a sestry, čeká nás těžká doba. Vytrvejte,“ vzkázal publiku