"Z té firmy se za posledních čtyři pět měsíců prokazatelně ztratilo 60 až 70 milionů korun. Někdo to musí vysvětlit," řekla insolvenční správkyně. Dál záležitost dřívějšího Legiosu, dnes už přejmenovaného na Heavy Machinery Services (HMS) nechtěla komentovat.
Je udivující, že Legios, který zkrachoval, si může dovolit odpustit 70 milionů korun svému nástupci - firmě s podezřele podobným jménem - Legios Loco. Ta přitom za čtyři roky vydělala 127 milionů korun! Areál, stroje i lidi si však pořád pronajímá od původní zkrachovalé firmy Legios. Existuje vážné podezření, že firmy mají stejného majitele Františka Savova. Známý podnikatel v současnosti žije ve Spojeném království a o jeho vydání se snaží české úřady. Podezírají ho z daňových úniků.
Bývalí manažeři firmy Legios (dnes HMS) nicméně tvrdí, že to byl vždy on, kdo jim dával příkazy a kdo určoval směřování podniku. Legios Loco prý vznikl v roce 2013 hlavně proto, že původní firma měla problémy kvůli nezaplacení DPH. To jí pak kazilo jméno před zahraničními klienty. A proto byla potřeba nová společnost Legios Loco. A jak mělo vypadat tunelování? Jednoduše. Firma HMS nejdříve vyfakturovala 12,9 milionu korun společnosti Legios Loco, následně jí ale poskytla slevu ve výši 100 procent.


Ale zatímco původní Legios s miliardovými pohledávkami dnes stojí, Legios Loco slušně vydělává. Za poslední čtyři roky to je už 127 milionů korun. A jak se nedávno jeho šéf Petr Vlček chlubil v médiích, letošní rok pro něj bude rekordní.