„Dnes jsem se setkala s mnoha tvářemi, mnoha úsměvy zpoza roušek. V Trnavě, Banke, Slepčanech, Žiaru nad Hronom. Z různých koutů Slovenska,“ poznamenala Čaputová s tím, že šlo o lidi pomoci a odvahy. „Lidi, kteří pracovali v době, kdy jsme měli největší strach,“ uvedla. Setkala se s vojáky, policisty, hasiči, lékaři, sestřičkami, ošetřovateli, prodavači, záchranáři, dobrovolníky, učiteli, terénními sociálními pracovníky.

„Byla jsem jim poděkovat, neboť díky nim a jejich profesím byla krize pro nás snesitelná. Děkuji vám!“ sdělila. „I když je vaše práce často společensky i finančně nedoceněná, krizový čas ukázal, jak jste pro nás nenahraditelní,“ dodala.


Již včera Čaputová poděkovala všem lidem, kteří se na Slovensku rozhodli pomáhat - ať již šitím roušek, tak například i výrobou a vývojem ochranných pomůcek či tím, že pomáhali svému okolí, seniorům, a lidem v nouzi. „Bez nasazený běžných lidí bychom to nezvládli. Děkuji i vám za nás všechny. Je to síla spolupráce, na kterou na Slovensku nikdy nesmíme zapomenout. Symbolem srdce můžete dát najevo, že jsme srdcem spolu," napsala na sociální síti.