Forejt skončil z osobních a zdravotních důvodů poté, co vyšly najevo záběry, na nichž je Jindřich Forejt zachycen mimo jiné při užívání drog…

 Václav Klaus označil situaci za nedůstojnou štvanici. „Jindřich Forejt byl po celou dobu mého působení v prezidentském úřadu jedním z mých nejbližších spolupracovníků, a i proto mě zacházení s ním lidsky velmi zasáhlo. Po dobu deseti let jsem s ním byl na Pražském hradě v každodenním osobním kontaktu a to, co se s ním dnes děje, je zcela nezasloužené,” uvedl v prohlášení, které zveřejnil na svých stránkách.


Vyzdvihl Forejtovy znalosti protokolu a připomněl, že podle něj není nikdo, kdo by jej mohl nahradit. „Osobní diskreditace a špiclování v soukromí jsou věci, se kterými se nesmíme smiřovat jako s metodami řešení sporů v politické a, jak je teď vidět, i v úřednické sféře,” odsoudil Klaus okolnosti odchodu hradního úředníka. 

 

Jenomže Václav Klaus jaksi zapomněl, že člověk na tak vysokém místě by se měl snad i morálně chovat trochu jinak, než jak si může dovolit zedník, pekař, prodavač nebo třeba obchodní zástupce.


Svým prohlášením naštval některé politiky i občany. “Holt zakuklený gay se zastává dalšího gaye, který šňupe bílý prášek a na sex si najímá prostituty? To je úroveň, pane exprezidente,” napsali někteří na sociálních sítích do diskuzí a připojili i další názory.  

 

Přitom se navíc spekuluje o tom, že není jasné, z čeho si měl Forejt drogy a placený sex kupovat. Sice bral asi 90 tisíc měsíčně, ale podle údajného dealera a prostituta, který video natočil a zveřejnil, mu Forejt dlužil přes 200 tisíc korun. A k zaplacení se neměl. Proto vše prý zveřejnil.

 

Jenomže Václav Klaus to asi vidí jinak! „Odmítám osobní likvidaci člověka a jeho integrity a důstojnosti, jaká byla v této kauze předvedena,” uzavřel Klaus.

 Na podporu Forejta se vyslovil i prezident Miloš Zeman, podle něhož by mohl dnes již bývalý protokolář zamířit na post velvyslance ve Vatikánu. Člověk, který se projeví jako závislý na tvrdých drogách a dělá bůhvíco by asi neměl reprezentovat nejen Českou republiku, ale žádnou slušnou zemi,” podotkl jeden z českých poslanců, paradoxně z ODS, kterou Václav Klaus spoluzakládal. 

 

To, že Forejt dělal skvěle svou práci ještě neznamená, že je lidsky kvalitní. A to, co někdo natočil, jasně ukazuje, že tenhle úředník nemá na tak vysokém postu co dělat,” dodal politik.