Brzobohatý přiznává, že je moc rád, že jeho vyjádření rozpoutalo takovou širokou diskuzi. „Přesně o tom je totiž ona demokracie. O diskutování, ve kterém má každý právo na to, projevit a obhájit svůj vlastní názor, či polemizovat o názorech ostatních. Mimochodem přesně to, co nedělal pan Miloš Zeman, když se veškerých prezidentských diskuzí záměrně neúčastnil. Na mě takové gesto působilo přinejmenším povýšeně, nicméně jsem to shovívavě přisuzoval jeho vrtkavému zdravotnímu stavu,“ uvedl zpěvák.

Pročítal si prý různé různé reakce a má potřebu se k nim vyjádřit. „Především tedy k těm ustrašeným. Omlouvám se za ten výraz, avšak hned vysvětlím, proč na mě tyhle reakce právě tak působí,“ vysvětluje.

“Čeho se ale podle Vás je nutné bát? Čím konkrétně si myslíte, že se právě Vás dotkne přijetí lidí v tísni? Vy opravdu věříte, že u nás hodlají znásilňovat Vaše děti? Nebo snad Vás samotné? Že přinutí Vaše ženy nosit burku a Vás věřit v Alláha? Pokud ano, jste bezesporu obětí davové psychózy a sugestibility, která může být v konečném důsledku velmi nebezpečná Vám i lidem ve Vašem okolí,“ vzkazuje Čechům Brzobohatý.

Imigranti totiž podle něj lidé jako my. „Jsou mezi nimi jak lidé bez vzdělání, tak i lidé studovaní. Na rozdíl od nás ale oni prchají před válkou v jejich zemi. Prchají před zlem a bezprávím, aby mohli žít život v míru. Je to otázka přirozeného pudu sebezáchovy každého z nás. Pro takovou dlouhou cestu většinou tito lidé obětují nejen svou důstojnost, ale vše, co v životě doposud získali. Možná si pojďme obecně připomenout, že slovo 'uprchlík' je totiž odvozeno od slova 'prchat', nikoliv 'ubližovat' nebo 'znásilňovat',“ uvádí zpěvák.