Poslanec za TOP 09 Dominik Feri v rozhovoru pro Rádio Impuls uvedl, že se o kandidatuře v příštích sněmovních volbách definitivně rozhodne až tři měsíce před nimi. “Čekají mě státnice a rád bych se v budoucnu věnoval advokacii. Nechávám si tedy čas na rozmyšlenou,“ řekl s tím, že ani on sám neví, zda v politice setrvá.

I když nebude kandidovat ani současný předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek či čestný předseda Karel Schwarzenberg, TOP 09 podle Feriho o výrazné osobnosti nepřichází. "Nemyslím si, že když Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek řeknou, že již nebudou kandidovat, že budou mlčet, že nebudou podporovat TOP 09 a nebudou komentovat politickou situaci. To znamená: pořád budou viditelní, akorát se rozhodli nebýt v Poslanecké sněmovně,“ dodal.


@em-1


Zároveň se Feri domnívá, že TOP 09 nyní čekají jednání o spolupráci pravicových stran. "Já si dovedu představit spolupráci s ODS nebo lidovci,“ poznamenal Feri. "To je to, na čem bychom teď měli vyšívat a kam bychom měli směřovat,“ dodal nejistě.