“A vláda bez většiny ve Sněmovně nemůže dlouhodobě existovat. Není totiž schopna prosazovat své zákony. To platí dvojnásob v situaci, kdy proti vládě stojí Senát, který je schopen jak na běžícím pásu zamítat a vracet vládě do Sněmovny jeden každý návrh zákona, k jehož prohlasování vláda potřebuje 101 hlasů poslanců, které aktuálně nemá.”

“Komunisté zároveň pobídli ostatní opoziční strany, aby vyvolaly hlasování o nedůvěře vládě. Ty to těžko mohou ignorovat. Zvláště opoziční blok okolo ODS pod značkou SPOLU totiž vyzýval k vyslovení nedůvěry vládě už na podzim loňského roku.”

“Těžko teď může SPOLU po všech těch cavycích okolo Andreje Babiše jednat a hlasovat jinak než proti důvěře vládě. Občanští a křesťanští demokraté a topáci jsou v situaci, kdy nemohou jinak. A pokud by se náhodou tou jinou cestou vydali, tj. pokud by nějak podpořili Babišovu vládu, můžou si to rovnou hodit."

Možnosti opozice jsou podle Boka mizivé. “Do bourání Babišovy vlády totiž všechny tyto strany nainvestovaly tolik politického kapitálu, že už není cesty zpět. Jak SPOLUkům, tak PirSTANákům nezbývá, než „zavřít oči a myslet na Anglii“.

“Pokud by se snad nějakou náhodou nebo hnutím osudu ODS / SPOLU rozhodlo vládu Andreje Babiše podpořit, pak si pan profesor Fiala, jeho pravá ruka Zbyněk Stanjura, stejně jako Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka, mohou jít rovnou hodit mašli, protože jejich voliči jim to spočítají.”

“A oni si toho jsou velmi dobře vědomi. Proto jen těžko připadá podpora vlády v úvahu. Stejně jsou na tom Piráti a jejich koaličníci ze STANu.”