Moderátorka DVTV Emma Smetana se otázala, zda se Basiková politicky činí i na svých koncertech. „Snažím se, i když někdy za to schytám velkou vlnu kritiky, ale já se za svoji pravdu nestydím a jsem rozhodnutá za ni bojovat, byť se to zdá jako jakkoli znějící klišé, tak si myslím, že o to jde. A takhle já vychovávám svoje děti, takhle jsem se snažila celý život žít,“ odpověděla zpěvačka.

Ta hlavní zpráva, kterou se zpěvačka pokouší do davu vyslat je její přání. „Přání, aby nám všem bylo líp a abychom mohli být na lídry našeho státu hrdí a nemuseli se za ně stydět. Aby prezident této země, i když já ho nevolila a polovina národa taky ne, prostě nebyl vůči nám tak sprostej a arogantní jako dosud a aby premiér po tom všem, co tady dělal za svinstva, se sebral a odešel zpátky na Slovensko,“ řekla ostře.

„Vidím to realisticky, protože jsem zažila osmdesátejdevátej, taky se bojovalo dlouho a báli jsme se, a vyplatilo se to vydržet. Teď si myslím, že se nebojíme. A doufám, že se nám taky vyplatí vydržet. Bude to dlouhá cesta, ale když vydržíme, tak prostě musí to dobro zvítězit nad zlem,“ řekla Basiková, ale Smetana upřesnila, že myslela otázku konkrétně, zda si Basiková myslí, že se v blízké době Andrej Babiš odporoučí na Slovensko. „Bylo by to správné, bylo by to dobré a myslím, že by se nám lépe dýchalo a lépe myslelo,“ uhnula opět z odpovědi Basiková.


@em-1


Basiková své postoje vyjádřila už v období protivládních demontrací na Letné, kdy na Facebook dala tento příspěvek: „Jsem se všemi demonstranty a žádám totéž. Demisi Andreje Babiše. Chci žít a pracovat ve slušné a svobodné zemi, vychovat své třetí dítě v pravdě, lásce a poctivosti.”