Pražští hygienici na webu uvedli, že do karantény bylo posláno 11 dalších lidí. Poslanci se naposled sešli minulý týden ve středu na mimořádné schůzi, kdy schválili speciální zákon, který umožní lidem v karanténě kvůli koronaviru hlasovat v říjnových senátních a krajských volbách, a zavedení distanční výuky do školského zákona.

Pražská hygiena na webu uvedla, že udělala standardní epidemiologické šetření a posoudila všechny kontakty. „Byla nařízena karanténa všem vyhodnoceným, takzvaně epidemiologicky závažným kontaktům, tedy jedenácti osobám v přímém kontaktu, které byly, jsou a budou dále sledovány včetně provedení testu na covid-19 metodou RT-PCR,“ napsali na webu. V době zveřejnění informace, zhruba kolem 12:30, nebylo žádné další onemocnění u kontaktů potvrzeno.

Poslanci se minulý týden sešli na schůzi ve stavu legislativní nouze, aby upravili pravidla pro distanční výuku ve školách, kdyby musely třídy zavírat kvůli infikovaným žákům, a změnili pravidla volebního hlasování tak, aby se ho mohli účastnit i lidé v karanténě.


„Kancelář Poslanecké sněmovny v neděli obdržela informaci, že ve druhé polovině minulého týdne byl u jedné osoby z řad poslanců zjištěn pozitivní výsledek na covid. Tato osoba se ve středu 19. srpna zúčastnila mimořádné schůze. Hygienici určili okruh poslanců sedící v sále v bezprostřední blízkosti nakažené osoby,“ sdělil mailem poslancům Jan Morávek, vedoucí sněmovní kanceláře. Vytipovaný okruh podstoupil testy a do 2. září musí být v domácím režimu.  Poslanec ČSSD, který si nepřál být jmenován, ČTK řekl, že hygienici oslovili i některé z jeho kolegů. Šlechtová ve sněmovně sedí na pomezí poslanců ANO a ČSSD.