Andrej Babiš v již tradičním provolání k národu zdůraznil, že Piráti se hodně podobají zeleným fanatikům, kteří navíc usilují o proměnu naší kultury, vymezil se tak proti straně, která je již řadu týdnů v průzkumech voličských nálad brána momentálně jako nejsilnější opoziční stana. ODS poslední dobou bývá až třetí.

Babiš zhodnotil schůzi ohledně jednání Evropské rady, kde se značně projevili opoziční zástupci. Ti měli většinou podobné názory, pak byl ale Babiš svědkem neskutečného výstupu. „Vystoupil takový mladý pirát a já jsem z toho pochopil, že piráti jsou stejní, jako ti zelení fanatici, oni by chtěli, abychom měli v Evropě miliony migrantů, aby změnili naši kulturu, naše zvyky, náš systém žití, rodinu… To by chtěli,“ ohradil se.


@em-1


Pirátský poslanec Tomáš Martínek se proti Babišovým slovům rychle ohradil a konstatoval, že se předseda vlády Pirátů zřejmě hodně bojí, když takto nestoudně manipuluje s lidmi. „Největší manipulací celého videa Andreje Babiše byla kritika pátečního jednání ohledně plánu oživení EU. Andrej Babiš se pustil do projevu pirátského poslance Františka Kopřivy, ze kterého údajně pochopil, že Piráti chtějí v Evropě miliony migrantů,” řekl.


“Tato manipulace, která má strašit lidi a vytvořit negativní emoci proti Pirátům na základě lži, a tak lidem neznalým pravdy ukázat na uměle vytvořeného nepřítele společnosti po vzoru demagogů z východní Evropy, rozhodně není hodná premiéra demokratické země,” doplnil rozčílený pirátský poslanec.