Babiš spustil dělostřeleckou přípravu, ve které mimo jiné konstatoval, že modrý pták ODS jako symbol strany teď kálí do hnízda České republiky.

„Já cítím urážku ve výrocích pana předsedy, protože on řekl, že smyslem cesty bylo i narovnat páteř České republiky. A já nevím, co tím myslel, protože já mám rovnou páteř. A pak on v tom svém projevu řekl, že považuje Senát za nejsvobodnější a nejdemokratičtější instituci ČR,“ kroutil hlavou Babiš.


Jedním dechem dodal, že při volbách do Senátu bývá nízká volební účast, zatímco volby do Poslanecké sněmovny či přímá volba prezidenta občany zajímají podstatně víc.


„Oni nejsou pojistka demokracie, oni jsou opozice, oni nám vracejí zákony a my je často přehlasujeme,“ rozohnil se Babiš. „ODS má ve znaku toho ptáka a ODS vlastně kálí do vlastního hnízda, do hnízda České republiky, a to se přece nedělá. Taky není pravda, že bych vyvíjel nějaký tlak na pana Kuberu. Já jsem měl pana Kuberu rád. Vy jste sedmkrát v projevu mluvil o prezidentu Havlovi, ale on na ten Tchaj-wan nejel jako prezident, protože ctil politiku jedné Číny,“ vypálil Babiš.

Aby ukázal, že se umí svobodně rozhodovat, vymezil se proti České televizi, kam byl od 12 hodin pozván do první části debaty v Otázkách Václava Moravce.


„Tak když se podíváme, že mi ČT diktovala, kam mám v neděli jít, tak já jsem jim řekl, že půjdu, kam budu chtít. A vy dneska děláte zahraniční politiku TOP 09,“ rozkřikl se Babiš na Vystrčila.