Za řešení současné situace považuje v první řadě vakcínu. “Řešení je samozřejmě vakcína. Já jsem v minulém týdnu měl telefonický hovor spolu s ministrem Blatným s firmou AstraZeneca, mluvíme s dalšími firmami. Je potřeba skutečně urychleně připravit očkovací plán proti pandemii. To je velice důležité,“ míní premiér.

Dále pak ve své promluvě ubezpečil seniory, že i přestože si to ODS, STAN a KDU-ČSL nepřály, aby senioři získali pět tisíc korun, Senát předlohu nevrátil a od 1. prosince bude důchodcům vypláceno pět tisíc korun. „Bude to stát 15 miliard korun, a je to díky tomu, že samozřejmě máme dobrý rozpočet, že paní Schillerová našla ten prostor. Je to de facto kvůli tomu, že životní náklady našich důchodců stoupají a naši důchodci si to zaslouží. Samozřejmě i tento rok navyšujeme důchody, příští rok budeme navyšovat důchody,“ zmínil Babiš, a vyvrátil tak zprávy, že to tak nebude.


„Velké téma – superhrubá mzda. To není nic jiného než jeden z mnoha podvodů z dílny Topolánek – Kalousek. Ti to slíbili v roce 2006, že sníží daň na 15 procent, 2008 zavedli tenhle podvod. Já myslím, že hnutí ANO od vstupu do vlády, jak jsem se stal ministrem financí, jsme vždy snižovali daně. Kromě teda hazardu a dalších neřestí. Ale my jsme snížili daně za to období, co jsme ve vládě, o 147 miliard. Samozřejmě toto snížení daní pro všechny zaměstnance, opakuji, pro všechny zaměstnance, pro 4,5 milionu zaměstnanců, navrhuji. Navrhuji to na dva roky,“ pokračoval dalším tématem.


ODS teď podle něj prohlašuje, že vlastně něco prosadí z opozice tak, že se chlubí cizím peřím. „Mně to ani moc nevadí. My jsme samozřejmě zrušili daň z nabytí. A všichni vědí, že když ODS byla ve vládě, daně navyšovala. My jsme daně snižovali, a samozřejmě náš koaliční partner také chce navyšovat daně, ale hnutí ANO vždy snižovalo daně, a pro všechny. Proto jsme vždycky tvrdili, a jsme hnutí pro všechny občany naší země,“ podotkl Babiš.