Následně mluvil o výrobě vakcíny ke koronaviru, dalším rozvolňování opatření na území ČR, krizovém akčním plánu pro záchranu cestovního ruchu i penězích pro obce. V případně poslední položky se opřel do lidí, kteří kandidují do krajských voleb, kteří podle něj rozjíždějí kampaň. „Oni to nedělají pro vás, pro vaše děti, oni to dělají kvůli sobě, aby měli ty funkce,“ postěžoval si Babiš.

Pochlubil se také, že se vláda se bude od pondělí znovu scházet fyzicky. Do té doby jednali členové skrze videokonference, které ho prý bavily. „Bylo to praktické, nebyl tam žádný oběd, takže jsme šetřili i na úřadě vlády, nikdo nikam nejezdil, žádná auta, takže jsme šetřili i životní prostředí,“ pochvaloval si Babiš. „No bohužel mě kolegové dotlačili do toho, že zítra bude zase vláda fyzicky. No, já bych vydržel i déle takhle přes video,“ posteskl si premiér.


Opět se rozohnil na téma V4 a chystaného balíčku EU pro nakopnutí ekonomiky členských států ve výši 750 miliard eur. Podle Babiše jsou kritéria špatně nastavená a Česká republika na tom prodělá. „Když někdo říká, že tyto peníze mají řešit následky koronaviru, tak nechápu, proč je tam kritérium nezaměstnanost od roku 2015 do 2019. Průměr je tam 8,2 procent a Česká republika je nejlepší. Zase jsme nejlepší! 3,2 procenta jsme měli,“ řekl ve videu.


@em-1


Následně odříkal seznam států, které mají mnohem vyšší míru nezaměstnanosti, jako je třeba Řecko (21 procent) či Španělsko (17 procent). „Pokud z toho udělají koeficient a vynásobí to tou masou peněz, tak nám vezmou 6,5 miliardy euro, a s tím zásadně nesouhlasím! Je to obrovský balík, který nám patří, a to jsou i peníze pro obce, kraje, pro všechny, pro občany, pro investice!“ dodal k tématu Babiš.