Část videa se týkala především zdravotnictví, rekreace a lázeňství. Babiš rozebíral zejména hrozbu onemocnění rakovinou v dnešní společnosti, načež následovaly školy v přírodě. Pokračoval s důrazem na nutnost inovací v armádě. Sám se při setkání vojáky mohl seznámit s technikou, kterou naši vojáci běžně používají, a svezl se tak například v terénním vozidle UAZ starém čtyřicet let, které je v naší armádě stále ve funkční výzbroji.


Vozidla UAZ 469 se začala vyrábět roku 1971 a dodnes jsou v naší armádě hlavním opěrným bodem, co se týče terénních vozů. Za jejich problém by se dalo označit, že nezvládnou cestu ani k hranicím naší republiky a zpět. „Teď v rámci hlídání hranic tam jeden takový UAZ, nebo dva dokonce zůstaly a už se ani asi nepohly,“ povzdechl si premiér nad stavem armády.


@em-1


Posledním tématem, kterému se premiér věnoval, bylo jednání V4 s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kde se řešily i možné společné evropské dluhopisy. „Stát nemá žádné peníze! To jsou vaše peníze! Peníze daňových poplatníků!“ započal a upozornil, že není ochoten ručit za dluhy dalších států, které špatně hospodařily. „Nechť si půjčí eurozóna! My si taky půjčujeme,“ rozčílil se. „Nevidím důvod reagovat na kecy různých lidí, kteří pracovali ve službách jiných států, a ne České republiky, i když to mělo být naopak,“ zakončil.