"Až 45 % lidí hodnotí současnou ekonomickou situaci v zemi pozitivně, z toho 41 % ji označuje za dobrou, a 4 % dokonce za velmi dobrou! Fajn. Dobrá je za tři, tak bychom mohli ještě trochu zamakat, co říkáte? Musíme, chci lepší čísla. Jako vždycky. Tak ještě jednou: Ano, už je líp. V komentáři je důkaz,“ začal Babiš na Facebooku. 
Další slova adresoval Jiřímu Mádlovi, který podpořil demonstranty. “Jsme hrdinové,“ prohlásil jeden mladý filmař… na demonstraci proti Babišovi. Jasně. Kde jinde. Přemýšlím, kdo jsou hrdinové pro mě. Skuteční hrdinové. Řeknu vám to, a rád. Moc rád. A taky co pro ně děláme, já a mí kolegové ve vládě. Protože jenom mít rád nestačí. Jen mluvit nestačí. Protestovat nestačí.Je potřeba něco UDĚLAT, a to je vždycky tím těžší, čím jste výš. To mi snad budete věřit. Moji hrdinové? Jasně. Učitelé. Skvělí kantoři, kteří se snaží naše děti něco naučit, i když za to nemají bůhvíjaké peníze. Spousta z nich do toho dává celé svoje srdce,“ poznamenal Babiš. 


@em-1


„A důchodci. Ti jsou hrdinové už jen tím, že mají za sebou desítky let práce a starostí o budoucí generace. Važme si jich. Oni vybudovali naši zemi, starali se o nás, starají se o naše děti, svoje vnoučata. Hrají významnou roli v rodinách, spojují je. Díky nim žijeme v bezpečné a taky úspěšné zemi. Důchodcům letos naše vláda rekordně přidala na důchodech a příští rok jim je zvedneme znovu. Zase o 900 korun,“ zmínil dále. 
Hrdinové jsou pro něj i vědci či vojáci, o kterých dále mluvil ve svém komentáři. „A co lékaři a sestřičky? To nejsou hrdinové? Jasně že jo. A někdy ti největší. Víme to všichni, co jim svěřujeme do rukou, třeba své blízké. Jak moc na ně spoléháme a jak tvrdou práci leckdy odvádějí. Povedlo se nám konečně dorovnat ten hrozný dluh, který k nim měly vlády v minulosti,” dodal premiér.


@em-2