„Opozice se prostě dohodnout nechce. Dvě hodiny jsme jim předkládali argumenty, odpovídali na jejich otázky, vysvětlovali, proč si ještě nemůžeme dovolit rozvolňovat, vše marné. Scházejí se s námi jen kvůli tomu, aby si pak mohli udělat tiskovku. Mrzí mě to, protože se nám povedlo epidemii přibrzdit, jdeme správným směrem, minimálně do Velikonoc bychom ale ještě měli pokračovat, aby se ulevilo nemocnicím a nepřišla další vlna,“ uvedl Babiš.


Vláda se snaží opozici přesvědčit, aby kývla alespoň na kratší dobu pro nouzový stav - přes Velikonoce. Bez nouzového stavu nemůže vláda omezit pohyb. „Já doufám, že by těch 14 dní mohlo stačit,“ řekl ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček ještě než vláda, poslala do Sněmovny žádost o prodloužení nouzového stavu o třicet dnů, až do 27. dubna.

Sněmovna bude o žádosti vlády jednat v pátek. A už nyní velké námitky opozice míří proti uzávěře okresů. „Je třeba zrušit zákaz pohybu mezi okresy,“ řekl šéf ODS Petr Fiala.

„Ztěžuje to život našim občanům i policistům,“ kritizovala poslankyně KSČM Hana Aulická Jírovcová uzávěru okresů.  „Nemám křišťálovou kouli, ale je čím dál méně pravděpodobné, že budeme pro nějaké prodloužení hlasovat,“ řekl šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik. Právě na komunisty, kteří tolerují vládu, se Babiš dosud vesměs mohl spolehnout, když ostatní pomoc odmítli. Tentokrát ale už ne.