V pondělí se Babiš sejde s prezidentem Milošem Zemanem a bude s ním na toto téma hovořit. Kauzu spojenou se svým synem bude chtít premiér vysvětlit komunistickým poslancům, kteří menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD tolerují, na jejich klubu. 
Premiér ovšem připustil, že jeho syn je stále přesvědčen, že do Ruska odjel nedobrovolně. Babiš ale uvedl, že má dostatek dokumentace, která ukazuje, že jeho syn byl na Krymu šťastný. Poznamenal, že se s přítelkyní, se kterou se tam seznámil, zasnoubil. E-mail o tom, že byl unesen, podle něj napsal ve chvíli, kdy se mu na Ukrajině přestalo líbit. Odmítl, že by ho do ciziny nechal odjet kvůli vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Detaily jeho pobytu neznal, řekl v neděli v rozhovoru pro Novu. 
Babiš svého syna o víkendu ve Švýcarsku navštívil. "Včera jsem byl navštívit svého syna Andreje a jeho mámu, abych si poslechl, jak prožívají poslední dny. Už pochopili, jak je novináři zneužili. Že se snaží zneužít mého nemocného syna a postavit ho proti mně. Je nesmysl, jak čtu v novinách, že jsme se od mé svatby neviděli. Potkali jsme se od ní několikrát a v Ženevě jsem byl za ním podruhé. Včera jsme spolu strávili asi pět hodin, povídali si a hráli šachy. Je to už dlouho, co jsme spolu naposledy hráli," napsal v neděli o své návštěvě Babiš na facebookovém profilu.
Zda je jeho syn schopen vypovídat, Babiš nechtěl komentovat. Řekl, že za něj nemůže mluvit. Odmítl tvrzení Babiše mladšího, že nevěděl při podepisování dokumentů k Čapímu hnízdu, co podepisuje. V té době podle premiéra nemocí ještě netrpěl.


První žena premiéra Andreje Babiše (ANO) a matka Andreje Babiše juniora, který začátkem týdne v reportáži televize Seznam Zprávy obvinil svého otce z podílu na únosu na Krym, se vyjádřila do médií. "Jako matka nemocného syna postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji a žádám všechny slušné novináře, aby se k této nehorázné kampani nepřipojovali," řekla v emotivním vyjádření pro vysílání televize Nova. Podle ní došlo k útoku na soukromí její rodiny a požádala své právníky o ochranu. 


Vyjádření bylo zveřejněno poté, co premiér Babiš v sobotu brzy ráno odletěl za synem do Švýcarska. Právě kvůli této cestě uctil památku 17. listopadu s předstihem už po půlnoci. K věci se v neděli večer na televizi Nova vyjádřil i sám premiér, který ani po sobotních demonstracích nehodlá odstoupit.