„Chci vám moc poděkovat za důvěru. Chci slíbit, že nadále budu vykonávat funkci předsedy s maximální energií a urputností. Ve prospěch našeho hnutí samozřejmě, ale hlavně ve prospěch všech občanů České republiky. Díky moc a těším se na další spolupráci,“ uvedl po volbě Babiš.
V projevu krátce před volbou zopakoval, že hnutí má program pro všechny. „Jsem přesvědčen, že stát má fungovat jako rodinná firma. Rodinná firma je solidární, má vizi a cíl. Stát by se měl naučit od privátních firem, jak ony fungují,“ poznamenal. Delegátům také řekl, že jim může slíbit, že se nezmění, na druhé straně se ale chce učit z vlastních chyb.


Pozici 1. místopředsedy hnutí obhájil Jaroslav Faltýnek, který získal 190 hlasů od 237 delegátů, tedy zhruba 80 procent hlasů. Ani Faltýnek neměl protikandidáta, protože středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová i bývalý brněnský primátor Petr Vokřál se nominace vzdali. Oba ale posléze uspěli ve volbě řadových místopředsedů.
Faltýnek měl při obhajobě podporu většiny krajských sněmů. Podpořil ho i předseda a premiér Andrej Babiš. Faltýnek působí ve sněmovně jako předseda poslaneckého klubu ANO a je i předsedou zemědělského výboru. Prvním místopředsedou ANO je od února 2015.


Místopředsedou ANO se nově stal předseda sněmovny Radek Vondráček, který ve vedení hnutí nahradil bývalého ministra zahraničí Martina Stropnického. Ten na podzim rezignoval na funkce místopředsedy hnutí i poslance, jelikož se stal velvyslancem v Izraeli.