“Je to pro mě hrozně těžké téma a je pro mě těžké se v tom orientovat. Jsem tady v tom citlivá a vnímám, že se rozmělňuje pravda, rozmělňují se fakta a všechny tyhlety věci. Pro člověka je těžké se v tom orientovat,“ prohlásila Langerová, jaká je podle ní v Česku situace.


Má prý jisté pochybnosti, zda má smysl podepisovat petice požadující, aby prezident neporušoval Ústavu, aby premiér říkal pravdu, a tak podobně. Vyjádřit názor je podle zpěvačky v pořádku, ale reálný dopad takových petic považuje za sporný. „Ale kdyby se objevila nějaká petice, se kterou bych souhlasila, tak nemám problém ji podepsat,“ dodala. Jen se prý vždy musí zajímat i o to, kdo tu petici vytvořil a co tím sleduje.


Miloš Zeman by podle ní měl být čím dřív tím líp nahrazen někým jiným. “Miloš Zeman rozhodně společnost nespojuje a nedělají to ani lidé kolem něho. Je mi to moc líto, protože prezident by měl být člověk, který je nad věcí a nemá zapotřebí útočit a ponižovat lidi. Věřím ale, že do budoucna najdeme někoho, kdo bude ctít morální hodnoty a ústavu. Už aby to bylo!”


@em-2


Ocenila také Tomáše Klusa, který oznámil, že nebude vystupovat na akcích, které sponzoruje Agrofert premiéra Andreje Babiše (ANO). “Byla jsem za to ráda, že to udělal. Každý máme ve společnosti nějaký úkol. On může přispět tím, že se postaví takhle sám za sebe. Udělá to veřejně a je tím schopen v lidech vyvolat otázku, dělám to stejně?“ Klus je pro ni v tomto směru inspirující. 


@em-1